Metodologiczne Inspiracje 2018: dojazd na konferencję

Dla osób, które planują dojechać do Pałacu w Jabłonnie transportem publicznym, podajemy kilka przydatnych wskazówek. Jedną z opcji jest dojazd z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia. Na stronie dworzeconline.pl można znaleźć połączenia autobusowe do Jabłonny.

Z dworca Warszawa Centralna do Jabłonny można dotrzeć na kilka sposobów, przykładowo:

    1. wsiadając do pociągu Kolei Mazowieckich jadącego w kierunku Modlina i wysiadając z niego na stacji „Legionowo Przystanek”, gdzie należy przesiąść się do autobusu linii 723 (kierunek „Żerań FSO”) i wysiąść na przystanku „Pałac 01”, tuż obok Pałacu w Jabłonnie.
    2. wsiadając do metra na stacji „Centrum” (kilka minut pieszo od Dworca Centralnego) i wysiadając z niego na stacji „Młociny” a następnie dojechać autobusami 511 (kierunek „Dąbrówka Wiślana”: z przystanku „Metro Młociny 03” do przystanku „Poetów 02”) oraz 723 (kierunek „PKP Legionowo Przystanek”: z przystanku „Poetów 02” do przystanku „Pałac 04”)
    3. autobusami 517 (kierunek „Witebska”: z przystanku „Dworzec Centralny 01” do przystanku „Aleja Zieleniecka 02”), 509 (kierunek „Nowodwory”: z przystanku „Aleja Zieleniecka 02” do przystanku „Konwaliowa 02”) oraz 723 (kierunek „PKP Legionowo Przystanek”: z przystanku „Konwaliowa 02” do przystanku „Pałac 04”)
    4. autobusami 128 (kierunek „Plac Piłsudskiego”: z przystanku „Dworzec Centralny 01” do przystanku „Foksal 02”), 518 (kierunek „Nowodwory”: z przystanku „Foksal 02” do przystanku „Konwaliowa 02”) oraz 723 (kierunek „PKP Legionowo Przystanek”: z przystanku „Konwaliowa 02” do przystanku „Pałac 04”).

Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy warszawskich autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Korzystając z opcji „wyszukiwanie wg przystanków” na tej stronie można również znaleźć inne dogodne połączenia z Warszawy do Jabłonny. Wyszukiwarka połączeń kolejowych z Warszawy Centralnej do stacji Legionowo Przystanek znajduje się z kolei na stronie Kolei Mazowieckich.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s